09 marca 2022

Szkoła Podstawowa nr 275

W „Oppmanie” pomagamy Ukrainie

Od wybuchu wojny w Ukrainie nasza szkoła inicjuje i angażuje się w różnorodne akcje pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Swoją solidarność z narodem ukraińskim wyraziliśmy dekoracjami szkolnymi w oknach sal oraz na korytarzach. Każdy z nas mógł napisać słowa wsparcia.

W ciągu dwóch dni zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych, na tamtą chwilę, produktów spożywczych, artykułów higienicznych i kocy. W ten sposób  włączając się w działania Urzędu Dzielnicy.

W tym tygodniu, od 7 marca, działa „Kawiarenka u Oppmana” zaopatrywana w pyszne ciasta i łakocie przez społeczność szkolną.  Dochód z działalności przeznaczony będzie na potrzeby przybyłych do Polski rodzin.

Zorganizowaliśmy zbiórkę plecaków dla dzieci z ukraińskiego Domu Dziecka.

W najbliższych dniach powitamy nowych uczniów z Ukrainy, którzy wraz ze swoimi Mamami uciekli do Polski przed wojną. Mamy nadzieję, że wśród nas poczują się bezpiecznie i odzyskają spokój, który jest im tak bardzo potrzebny.