Cyfrowa Szkoła

„Cyfrowa Szkoła” to pilotażowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania tzw. technologii informacyjno-komunikacyjnych /TIK/ w edukacji. W jego ramach 402 szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymało dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego.

Nasza szkoła jako jedna z 13 w Warszawie i jedyna w dzielnicy Targówek została zakwalifikowana do programu, w ramach którego otrzymaliśmy dofinansowanie o wartości ok. 250 000 zł. Dzięki temu dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem multimedialnym:

• tablicami interaktywnymi;
  • mobilnymi pracowniami komputerowymi;
  • wizualizerami;
  • projektorami i ekranami multimedialnymi;
  • siecią WiFi i innym sprzętem.

Wypożyczenia sprzętu

W ramach programu „Cyfrowa Szkoła” Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana w Warszawie udostępnia od 7.01.2013 r. do bezpłatnego wypożyczenia uczniom klas 4 sprzęt komputerowy.

Szczegóły i zasady realizacji wypożyczeń opisuje regulamin.

Osoby chętne do skorzystania z możliwości wypożyczenia netbooka proszone są o osobiste złożenie wniosku w sekretariacie szkoły. O kolejności wypożyczeń decyduje kolejność wniosków.

Możliwością wypożyczenia objęte są również laptopy nauczycielskie na odrębnych zasadach z przeznaczeniem dla nauczycieli jako komputery służbowe.

Wniosek o wypożyczenie komputera dla nauczyciela składamy również w sekretariacie szkoły lub u Dyrekcji szkoły.